Carpe Diem Route
Deze route loopt langs de Oude Rijn, de noordelijke grens van het Romeinse Rijk, beter bekend als de Limes.
Carpe Diem oftewel "pluk de dag" is een oproep van de Romeinse dichter Horatius om in het heden te leven en intens te genieten. En dit is precies wat ze doen op Hortus Populus 'Tuin van het Volk'. Hier wordt samen getuinierd, geoogst en genoten.
Bij het Zonneveer, ook een burgerinitiatief, het zelfde verhaal. De schippers maken met hun Zonneveer tussen de Meije en Noorden vele passagiers blij.
Onderweg kom je langs vele plassen die door turfsteken ontstaan zijn. De Romeinen verwonderde zich erover hoe de bevolking "modder" (veen) met hun handen vormden, dit lieten drogen in de wind en zon, en het gebruikten als brandstof om hun eten te koken en zichzelf te verwarmen.
Wil je bijbehorende verhalen horen, klik hier voor vlogs en audios (link naar audio/vlog).
Gebruik deze route op een smartphone
Er zijn 3 manieren om deze route op jouw smartphone te gebruiken:
-
In de browser:
- Schakel je locatie in
- Klik bij de route op "mijn huidige locatie weergeven"
- Ga op pad, geen app nodig!
- Download het GPX-bestand en open het met je favoriete wandel/fiets app
- Scan de QR-code met je telefoon
Bekijk de kaartlegenda
-
Start- en eindpunt
-
Knooppunt
-
Struinpunt (activiteit)
-
Vorspunt (verhaal)
-
Struin- en Vorspunt
-
GPS
Waar u bent op de kaart